» خدمات الکترونیک مدارس هوشمند - تصحیح آزمون های تستی - وب سایت مدارس

» طراحی وب سایت موسسات، سازمان ها، شرکت های تعاونی مسکن، اشخاص و مراکز علمی، فرهنگی و هنری

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

وب سایت مدارس علامه طباطبایی

کد مطلب : 4

وب سایت مدارس علامه طباطبایی

وب سایت مدارس علامه طباطبایی (از مدارس برجسته و پیشرو ایران) توسط توسعه نرم افزار منظم طراحی و اجرا شده است و عملیات توسعه آن نیز به عهده توسعه نرم افزار منظم است.

وب سایت مدارس پسرانه علامه طباطبایی شهر تهران، که یکی از بزرگترین سایت ها در میان مدارس ایران از نظر حجم مطالب، بازدیدکننده، رنک، میزان جستجو و ... هستند توسط مهندس طالبی مدیر توسعه نرم افزار منظم طراحی و اجرا شده است. مدارس علامه طباطبایی با استفاده از نرم افزار ویژه آموزشی آزمون منظم و وب سایت، از سال 1383 پیشرو در مباحث هوشمند سازی مدارس و استفاده از فن آوری های نوین در آموزش بوده اند. در واقع مدارس علامه طباطبایی از آغاز کنندگان بحث هوشمند سازی مدارس و استفاده از دانش IT در مدارس هستند.

مدارس علامه طباطبایی همانطور که در وب سایت آن می توانید مشاهده نمایید یکی از پیشرو ترین مدارس ایران در زمینه ارائه خدمات وب و آموزش از راه دور (وب سایت های دانش آموزی) هستند. وب سایت مجتمع علامه طباطبایی (www.atcce.com) هم اکنون در روز های پربازدید خود (فصل امتحانات، دی و خرداد) ارائه دهنده خدمات گوناگون مانند نمونه سوالات و مطالب و مقالات آموزشی به بیش از 50 هزار بازدید کننده روزانه است. 

 

وب سایت مدارس علامه طباطبایی (شامل دبستان، مدرسه های راهنمایی و دبیرستان های علامه طباطبایی) با دارا بودن حدود 400 هزار صفحه ایندکس شده در گوگل شامل بیش از 10 هزار صفحه نمونه سوال، بیش از 3000 مطلب و مقاله علمی و بیش از 5000 صفحه اطلاعاتی درباره مدارس علامه طباطبایی و ... است. این وب سایت با میانگین بازدید 10 تا 11 صفحه برای هر بازدید کننده و Bounce Rate کمتر از 30 درصد، رنک 4 گوگل و رتبه 270 الکسا در ایران (در فصل پر بازدید خود)، در حال حاضر پر بازدیدترین و معتبر ترین وب سایت در بین وب سایت های مدارس ایران است.  صفحه آنالایتکس گوگل برای وب سایت مدارس علامه طباطبایی که در فایل های ضمیمه می توانید آن را مشاهده نمایید، اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. 

تقریبا هیچ جستجوی مرتبط با وب سایت مدارس علامه طباطبایی وجود ندارد که این سایت در 5 گزینه اولیه نمایش داده شده در گوگل جزو آن نباشد. به عنوان مثال، شما می توانید این عبارت ها را در گوگل جستجو کنید : 

بانک سوال (شماره 1 در گوگل)

 نمونه سوال اول راهنمایی (شماره 1 در گوگل)

نمونه سوال دوم راهنمایی (شماره 1 در گوگل)

... .

نمونه سوال چهارم دبیرستان (شماره 1 در گوگل)

تمام عبارات فوق با اضافه کردن درس مانند شیمی، فیزیک، ریاضی، و ... در تمام حالت ها شماره 1 در گوگل : 

نمونه سوال ریاضی اول دبیرستان و ..... 

.... 

....

البته در مورد مطالب و مقالات علمی، اشخاص (نویسندگان مقالات در سایت) و ... نیز این وب سایت همواره جزو 5 گزینه اول نمایش داده شده توسط گوگل است. 

تمام پروسه بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو و طراحی موتور های ویژه سایت برای بهبود عملکرد سایت در زمینه SEO توسط توسعه نرم افزار منظم طراحی و اجرا شده اند. در اجرای پروسه بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو،  قانون "یک بار برای همیشه در جایگاه یکم" رعایت شده است. یعنی بر خلاف بسیاری از روش ها که به سرعت یک سایت را به صفحه اول جستجو های موتورهای جستجو هدایت می کنند و پس از مدت کوتاهی این جایگاه از دست می رود، از روش هایی استفاده شده است که با وجود اینکه مدت زمان اجرای آنها کمی طولانی (بیش از یک سال) بوده است، هم اکنون بیش از 5 سال است که صفحه اول موتور های جستجویی مانند گوگل در تسخیر نتایج موجود در وب سایت مدارس علامه طباطبایی است. 

 نگاهی به نتایج ارائه شده توسط Google Analytics درباره میزان بازدید های وب سایت مدارس علامه طباطبایی گویای نکات بسیاری در طراحی و اجرای این وب سایت عظیم خواهد بود (به فایل های ضمیمه مراجعه نمایید)

 

 

 

 

عکس ها و تصاویر

 
اطلاعات کلی بازدیدکنندگان وب سایت مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی اطلاعات کلی بازدیدکنندگان وب سایت مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

در تصویر مشاهده می کنید که وب سایت مدارس علامه طباطبایی حد فاصل سال های 2008 تا آگست 2012 حدود 7 میلیون بار توسط حدود 3 میلیون 600 هزار نفر باز شده است. این تعداد بازدیدکننده در این مدت بیش از 57 میلیون صفحه (بله!، 57 میلیون صفحه) را در وب سایت مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی مشاهده کرده اند. به طور متوسط هر بازدیدکننده حدود 6:37 در سایت مجتمع به جستجو می پردازد و در طول این مدت به طور متوسط 8.3 صفحه را در سایت مورد مشاهده قرار می دهد. این اعداد، به اعتقاد کارشناسان، اعداد بسیار خوبی برای یک وب سایت هستند. به آمار فوق می توانید آمار 31 درصدری خروج ناگهانی از سایت (Bounce Rate) که مربوط به جستجو های غیر مرتبط است را نیز اضافه کنید (درصد خروج ناگهانی اگر زیر 60 درصد باشد عدد مناسبی است و عدد 30 درصد یک عدد عالی به حساب می آید). همچنین 45 درصد بازدید مجدد وب سایت به این معنی است که وب سایت مجتمع علامه طباطبایی با توجه به کیفیت بالای مطالب آن باعث می شود در حدود نیمی از بازدید کنندگان مجداً به وب سایت مراجعه نمایند. آمار بیش از 30 درصد آمار خوبی است و 45 درصد بازگشت مجدد به سایت آماری بسیار خوب به حساب می آید. در نمودار، نقاط خیز، مربوط به فصل امتحانات (دی و خرداد) است که تعداد بازدید به بیش از 50 هزار نفر در روز و رتبه الکسای سایت به 270 (و اخیرا به 159) در ایران می رسد.

104 KB


 
 
نمودار تعامل بازدیدکنندگان با وب سایت مجتمع علامه طباطبایی نمودار تعامل بازدیدکنندگان با وب سایت مجتمع علامه طباطبایی

در نمودار تعامل، مشخص است که 57 درصد بازدیدکنندگان بیش از 1 دقیقه در سایت مجتمع به جستجو و مشاهده صفحات می گردازند. برای یک سایت معمولی، 30 درصد عددی خوب است و 57 درصد عددی عالی به حساب می آید. توجه داشته باشید که همین عدد برای نه ماهه دی 1390 تا خرداد 1391، حدود 80 درصد و در طول خرداد 1391 به بیش از 88 درصد رسیده است که اعدادی مافوق ارقام معمول برای سایت های مشابه هستند.

98 KB


 
 
اطلاعات بازدیدکنندگان وب سایت مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی اطلاعات بازدیدکنندگان وب سایت مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی

تمام اطلاعات مربوط به بازدیدکنندگان مانند اینکه از چه Browserی استفاده می کنند، دارای چه Screen Resolutionی هستند، از چه دستگاه هایی برای مشاهده وب سایت استفاده می شود (PC-iPad-Mobile-...) به دقت و به صورت دائمی توسط تیم فنی توسعه نرم افزار منظم تحت نظارت کامل قرار دارد. به این ترتیب دائما در حالت های مختلف وب سایت مورد بررسی قرار می گیرد تا اگر در جایی اشکالی دیده شود (هنگام نمایش سایت در دستگاه ها و رزولوشن ها و براوزر های مختلف) سریعاً نسبت به رفع آن اقدام شود. در نمودار مشخص است که حدود 67 درصد بازدیدکنندگان وب سایت مجتمع علامه طباطبایی از IE Explorer، حدود 20 درصد از فایرفاکس و حدود 5 درصد از کروم استفاده می کنند (البته در تابستان 1391 آمار کروم با افزایش زیادی روبرو بوده است و در حال حاضر حدود 20 درصد بازدید ها با کروم صورت می گیرد). در سال 1389 که